Ankara’da Soylu’nun ekibi dağıtıldı: 40’a yakın müdür kızak görevde

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde 16 il emniyet müdür yardımcılığı, 24 şube müdürlüğü ve 20 ilçe emniyet müdürlüğüne yeni görevlendirmeler yapıldı.

Yeni atama kararında eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın ekibinde yer alan 40’a yakın emniyet müdürü kızak göreve çekildi. Ayrıca kızağa çekilen ve haklarında bazı suçlamalar bulunan isimler hakkında ise Emniyet Genel Müdürlüğü Tetfiş Kurulu Başkanlığı’nca soruşturma başlatılacağı öğrenildi

Kızağa çekilen isimlerden bazıları, Çankaya Emniyet Müdürü Zafer Kalkan, Polatlı Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, Sincan ve Etimesgut ve Kahramankazan ilçelerinden sorumlu Erkut Er, Yeni Mahalle Emniyet Müdürü Şerif Ali İlker, Özel Güvenlik Şube Müdürü Mümin Topaktaş oldu.

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun en güvendiği isimlerden olan eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz 2 Ağustos’ta yayınlanan kararla görevden alınmıştı. Yılmaz’ın görevden alınmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde büyük değişikliklerin yapılacağı iddia ediliyordu.

Halk Tv’den Seyhan Avşar’ın haberine göre bu atamalar emniyet teşkilatında, “Yerlikaya’nın Soylu ekibini tasfiye etme konusunda kararlılığını gösteriyor” şeklinde değerlendirildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x