Bu huzur veren doğa manzarasında saklanan yaramaz tavşanın yerini 5 saniyeden önce bulursanız yüksek bir görsel IQ’ya sahipsiniz demektir!

İlk bakışta huzur veren doğa manzarasında saklanan yaramaz tavşanın yerini bulabilmek için hazırlanan bu görsel, gözlem becerilerinizi ve görsel zekânızı test etmek için hazırlanmış mükemmel bir zekâ testi aracıdır.

Gözlem becerilerinizi ve görsel zekânızı geliştirmek için bu tarz zekâ testlerini düzenli aralıklarla süreye karşı mücadele ederek çözmeniz, bilişsel gelişimiz için oldukça verimlidir. İnsan beyini de, vücudu gibi düzenli egzersizlerle kendini geliştirerek en iyi halini ortaya çıkarmaya meyilli olduğu için bu tarz testleri hafife almamak gerekir.

Beyninizi geliştirecek bir egzersiz olarak yaramaz tavşanın yerini bulmaya ne dersiniz? Hadi onu yakalayalım!

5 SANİYE İÇERİSİNDE YARAMAZ TAVŞANIN YERİNİ BULBir nehrin tam önünde herkesin hayalini süsleyen sevimli bir dağ evi, yemyeşil çimenlerin üzerinde yeni açmaya başlayan minik papatyalar, bulutların arasından sıyrılarak ortamı ısıtmaya hazırlanan güneşin göründüğü huzur kokan bir görsel ile karşınızdayız.

Ancak bu görselde her ne kadar ilk bakışta görülmese de göz önünde bir yerlerde saklanan yaramaz bir tavşan var. Bu yaramaz tavşanın yerini bulmak için ise sadece 5 saniye süreniz bulunuyor. Görsel zekânızı ve gözlem yeteneklerinizi test ederek geliştirecek bu mücadeleye katılmaya ne dersiniz?

YARAMAZ TAVŞANI FARK EDEBİLDİNİZ Mİ?Yaramaz tavşanın yerini bulmak için zamanlayıcınızı ayarlayın ve hızlıca tüm görseli taramaya başlayın. Bu görsel mücadelede rekor 2,12 saniye, bakalım siz bu rekoru kırabilecek misiniz?

Her zaman olduğu gibi sayfayı aşağıya kaydırarak görselin çözümüne ulaşabileceğiniz için sayfayı kaydırırken cevabı görmemeniz adına yavaş hareket etmenizde fayda olabilir.

Yaramaz tavşanın yerini bulmakta zorlanıyor musunuz? Ufak bir ipucu ister misiniz? Cevabınız evet ise o zaman tavşanı yeşilliklerin içinde aramayı bırakın. Kafanızı gökyüzüne kaldırın ve yaramaz tavşanın yerini anında fark edin!

YARAMAZ TAVŞANIN YERİ BULUNDU!

Evet, süreniz bitti. Verdiğimiz ipucu işinize yaradı mı? Yaramaz tavşanın yerini 5 saniyeden kısa sürede bulan kişiler üstün bir gözlem yeteneğine ve görsel IQ’ya sahip. Çünkü görseldeki, göz yanılmaları dikkatinizi dağıtmadan en kısa sürede yaramaz tavşanın yerini bulabildiniz.

Şimdi gelelim görselin çözümüne… İşte yaramaz tavşanın yeri;Bulutların üzerine çıkarak saklanan yaramaz tavşan sonunda bulundu! Peki, siz bu yaramaz tavşanın yerini 5 saniyeden kısa sürede bulabildiniz mi, sizin rekor süreni kaç saniyeydi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x