CHP’de Sarıyer krizi: Belediye başkanı bildiri yayımladı

Yerel seçimler için geri sayım devam ederken CHP’de aday belirleme sürecinde başlayan kriz sürüyor. Aday gösterilmeyen isimlerin tepkileri gündeme gelmeye devam ediyor. Bu isimlerden biri Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç oldu.

ORTAK BİLDİRİ YAYIMLADILAR
Sarıyer’in mevcut belediye başkanı Şükrü Genç, yeniden aday gösterilmeyince partisini eleştirdi. Sosyal medya hesabından kendisi dahil 4 belediye başkan aday adayı ile ortak bildiri yayınlayan Genç, parti yönetimine “Kararı gözden geçirin” mesajı verdi.

“KARARI GÖZDEN GEÇİRİN”
Sarıyer Belediye Başkan aday adayları Şükrü Genç, Erol Aydın, Serdar Sarıakçalı, Dr. Cengiz Alp’in adı geçtiği bildiride CHP’nin Sarıyer’i kaybedeceği iddia edildi.

Bildiride şu ifadeler kaydedildi:

“31 Mart 2024’te yapılacak kader seçimine sayılı günler kala ülkemizin ve partimizin kazanması adına bu ortak açıklamayı yapmayı aday adayları olarak bir görev olarak görüyoruz. Aday belirme sürecinde mülakatlara, eğilim yoklamalarına, kamuoyu anketlerine dayalı bir sürecin işletileceği, kurultayda kamuoyuna açıkça deklare edildi. İşte bu ilke ve beklentiler üzerine Sarıyer’de 17 aday adayı ortaya çıktı. Ancak, yapılan atamayla tüm yoklama ve anketlerin aksine Sarıyer’de 17 aday içinden en sonuncusu atandı.

Artık, Sarıyer’in kaybedilmesinin sorumluluğu bizlerin değil sizlerin omuzlarındadır. Buradan bir kez daha partimize gönül veren tüm seçmenlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, balıkçılarımız, esnaflarımız, mülkiyet korkusu yaşayan mahallelilerimiz adına bu kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x