Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze için kıyamdayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen ”Büyük Filistin Mitingi”nde konuşuyor.

İsrail-Hamas çatışmaları 22. günde devam ediyor.

İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarını dün gece yoğunlaştırırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki geldi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Sözlerimin başında bu toprakları bize vatan olarak bırakan ecdadın tüm şehitlerini, gazilerini ve kahramanlarını rahmetle anıyorum. Coğrafyamızın semalarında bayrağımızın ilelebet dalgalanması için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.

”GAZZE İÇİN KIYAMDAYIZ”

Bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız. Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız. Maalesef ülkemin siyasileri içerisinde Hamas’ı Netanyahu’ya bırakan talihsizler var, Netanyahu nasıl teröristse Hamas da teröristmiş, yazıklar olsun. Hamas nedir kimdir bundan bihaber olan bedhahlar talihsizler var. Onlara ülkemde oy atanlar da şu anda iyi düşünmesi lazım.

”BU ÜLKE İÇİN ADANA NE İSE GAZZE DE OYDU”

Bugün birileri Gazze’yi uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor hatta bunu açıkça söylüyor. Halbuki bir asır önce bu millet için bu ülke için Adana ne ise Gazze de oydu. Tıpki Edirne ne ise Üsküp’ün Mardin neyse Musul’un Gaziantep neyse Halep’in o olduğu gibi Gazze de vatan topraklarının bir parçasıydı. Nereden nereye geldik?

”ZİHNİMİZDEN VE KALBİMİZDEN SÖKMEK İÇİN DE HER TÜRLÜ FIRILDAĞI ÇEVİRDİLER”

Bizi kanımız kadar sevdamız kadar kendimizden olan tüm bu topraklardan ne yazık ki ayırdılar. Zihnimizden ve kalbimizden sökmek için de her türlü fırıldağı çevirdiler. Gazze’deki Filistinli kardeşlerimize destek için bir araya geldiğimiz şu muhteşem toplantıdan bir daha asla yeni Gazzeler ortaya çıkmamasına izin vermeme azmi ile ayrılmalıyız. Türkiye tarihi ile kültürü ile medeniyeti ile büyük bir devlettir. Türkiye asla bitmeyecek büyük tehditlerin hedefinde bir ülkedir.

”İSRAİL ÇOK RAHATSIZ OLDU”

Hamas terör örgütü değildir dedim ya bundan İsrail çok rahatsız oldu. Zaten başka bir şey beklemiyorduk. İnşallah ne diyoruz biz buna iman etmişiz. Galip olan sadece Allah’tır. Biz sadece Gazze’de yaşanan katliamı telin etmekle kalmıyoruz kendi istikbalimizin de müdafaasını yapıyoruz.

”İSRAİL SEN BİR İŞGALCİSİN, ÖRGÜTSÜN”

Ya İsrail sen buralara nasıl geldin? Sen bir işgalcisin, örgütsün. Türk milleti bunu biliyor. Batı sana borçlu ama Türkiye’nin sana borcu yok onun için bu kadar rahat konuşuyoruz. Türkiye sana borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Ama ne yazık ki Batı’nın her ülkesi sana borçlu konuşamıyorlar. Seni ziyarete geliyorlar senden adeta af diliyorlar. Biz mazlumlardan yanayız.

BATI’YA TEPKİ: YENİDEN BİR HİLAL HAÇLI MÜCADELESİ Mİ ESTİRMEK İSTİYORSUNUZ?

Dün Ukrayna savaşında katledilen siviller için gözyaşları dökenler bugün masum çocukların ölümünü sessizce seyrediyor. Ukrayna’da ölenler için gözyaşı döktünüz de Gazze’de ölen bu yavrular için niçin sesiniz çıkmıyor? Ey Batı size sesleniyorum; siz yeniden bir hilal haçlı mücadelesi mi estirmek istiyorsunuz? Eğer böyle bir gayretin içerisinde iseniz biliniz ki bu millet ölmedi dimdik ayakta. Aynı kararlılıkla Libya’da ne ise Karabağ’da ne isek bilesiniz ki Ortadoğu’da da oyuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x