Kedi Besleyen Öğretmene Saldıran MHP’li İsim Hakim Karşısında!

Mersin’in Mezitli ilçesinde, 41 yaşındaki Müzik öğretmeni Simay Salman isimli kadın apartmanının önündeki hamile kediye mama verdiği esnada 63 yaşındaki Ramazan Benli tarafından darbedildi. Salman, darp raporu alıp Benli’den şikâyetçi oldu ve basit yaralama suçundan dava açıldı. Mersin 20. Asliye Ceza Mahkemesi ise 21 Aralık 2023 tarihinde tartışma yaratacak bir karara imza attı. Benli’ye sadece 2 bin 240 TL adli para cezası verildi. Mahkeme bu ceza için de hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Yani Benli’nin, 5 yıl suç işlemediği sürece 2 bin 240 TL’lik bu para cezasını bile ödemeyeceği anlaşıldı.

Olayın medyada yankı bulmasıyla harekete geçildi ve MHP’li Ramazan Benli isimli şahıs, yeniden hakim karşısına çıktı. Skandal kararın ardından davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karara itiraz ederek, “Bu ceza vicdanen doğru değil” dedi. Ardından Mersin 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde MHP’li Benli’nin yeniden yargılanmasına başlandı.

İNKAR ETTİ

Yeniden yargılamanın 22 Şubat’ta yapılan ilk duruşmasına, Salman’a saldıran Benli de katıldı. Benli, “Kimseye vurmadığını, Salman’ı ‘seni burada barındırmayacağım. Sana meydan dayağı çekerim. Ahlaksız, terbiyesi’ demedim” diyerek, Salman’a saldırmadığını, hakaret ve tehdit etmediğini iddia etti.

Salman ise kendisine saldıran Benli’den şikâyetçi olduğunu söyledi. Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da “Benli’den şikâyetçi olduklarını” söyledi.

DAVA ERTELENDİ

Mahkeme tanıkların dinlenmesine, Salman’ın tedavi edildiği Mersin Toros Devlet Hastanesi’ne yazı yazılarak yapılan tedavi işlemlerinin mahkemeye bildirilmesine karar verdi. Mahkeme 30 Mayıs’a ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x