Uzman Görüşü: Bu 4 Kripto Para Şubat’ta Radarınızda Olsun!

Kripto para piyasası geçtiğimiz ay etkileyici bir performans sergilemekte zorlandı. ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından, bu dönüm noktasına yol açan piyasa coşkusu azaldı. Böylece, Bitcoin’i 40.000 doların altını ziyaret etti. Ancak, lider kripto para birimi o zamandan bu yana önemli bir toparlanma kaydetti. Ayrıca, piyasanın büyük bir kısmını da beraberinde sürükledi. Şubat ayı toparlanmanın devam etmesi için iyi bir fırsat olabilir. Unifred takma adlı kripto uzmanına göre bu dört coin piyasayı etkilemeyi hedefliyor.

İlk sırada popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) var

Yılın ilk ayında %18 değer kaybettikten sonra, piyasa değerine göre en büyük ikinci meme coin, piyasanın nereye gittiğine dair net bir gösterge olduğunda etkilemek için dışarıda olacak. Balinalar 0,00001 dolar seviyesinin altına düştüğünden beri kripto para birimini biriktiriyor. Buna ilaveten, token burn gibi ekosistem girişimleri sabit kaldı.

Ayrıca, TD Sequential dahil olmak üzere birkaç temel gösterge, yakın bir toparlanmaya işaret ediyor. Şubat ayının SHIB yatırımcılarının umut ettiği bu geri dönüşü getirip getirmeyeceğini görmek ilginç olacak. Token, yazı sırasında 0,0000090 civarında işlem görüyordu. SHIB’in önünde bu ay 0,00001 dolar işaretini yeniden kazanmak gibi dağ gibi bir görev var.

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP de listede

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ocak XRP için unutulması gereken bir ay oldu. Çünkü token hem 0,6 dolar hem de 0,5 dolar seviyelerini kaybetti. Ripple Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen tarafından tutulan kişisel cüzdanlardaki güvenlik ihlali nedeniyle sıkıntılar daha da arttı. Bu gelişmeler ve piyasadaki karışık fiyat hareketleri, XRP’nin şu anda 0,49 dolardan el değiştirdiği anlamına geliyor. Yine de birçok analist, XRP’nin düşük performansının 2017’de parabolik fiyat hareketine yol açan bir döneme benzer olduğuna işaret ediyor.

Piyasa katılımcıları, Şubat ayının bu tür potansiyel yükseliş fiyat hareketlerinin başlangıcına işaret edip etmediğini görmek isteyecektir. Sonuçta, farklı bir sonuç XRP sahipleri için daha da fazla sorun anlamına gelecek. Ayrıca, token’in yatırımcılara yeniden inanmaları için nedenler vermeye başlaması gerekiyor.

Listeye Cardano (ADA) ile devam ediyoruz

İlk 10 kripto para arasında yer alan Cardano, etkilemek için dışarıda olacak başka bir altcoin. Ocak’ta ADA, Circle’ın USDC’sinin önemli ölçüde büyümesiyle sekizinci en büyük kripto varlık olma konumunu kaybetti. ADA sekizinci sırada kalmaya devam etse de, USDC’yi yakalamak için piyasa değerinde yaklaşık 9 milyar dolar kazanması gerekiyor. Özellikle, token, önceki Şubat ayları için etkileyici bir ortalama aylık getiriye sahip. Şimdi, bu konumu bir kez daha iyileştirmeye çalışacak. ADA yası sırasında 0,4958 dolardan işlem görüyor.

Son sıradaki kripto para: Polygon (MATIC)

Polygon’un MATIC’i Ocak ayında altcoin’lere yapılan saldırıdan kaçamadı. MATIC ay boyunca %20 değer kaybetti. Sonuç olarak psikolojik 1 dolar fiyatının altına geriledi. Ancak Şubat ayı, özellikle ay içinde mini bir altcoin sezonu başlarsa, MATIC’in rotasını geri çekmesi için bir fırsat olabilir.

MATIC genellikle altcoin’ler arasında ilk hareket edenler arasındadır. Ayrıca, piyasa performansı iyileşir iyileşmez spot ışığında bir şans elde etmekten keyif alacaktır. Kartlarda 1 doların üzerinde bir artış olmayabilir. Ancak MATIC’in piyasayı şaşırtma konusundaki etkileyici sicili göz önüne alındığında tamamen göz ardı etmemek gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x